Články

Šport

Prečo je dôležitý pohyb?

22.02.2017

Pohyb je jednou z prirodzených vlastností človeka a v akejkoľvek forme súčasťou zdravého životného štýlu. Výzor ľudského tela zodpovedá množstvu vykonaného pohybu, posilňuje srdce a pľúca, aktivizuje mozog a zlepšuje náladu. Priaznivo ovplyvňuje naše zdravie, estetiku nášho tela a pozitívne myslenie, ktoré je dôležité pre zvládnutie každého problému so šťastným výsledkom. Pokiaľ sa rozhodneme žiť aktívnym spôsobom života, jednoducho si musíme nájsť čas, všetko naplánovať a prispôsobiť, aby sme nemuseli nikdy meniť svoj čas určený na behanie alebo cvičenie.  

 
Viac

Výživa

Omega-3 mastné kyseliny

22.02.2017

Pravdepodobne ste už počuli o omega-3 mastných kyselinách, ktoré sú nevyhnutným zdrojom k optimálnemu zdraviu nášho tela. Predstavujú nenasýtené tuky nachádzajúce sa v rybách (losos, tuniak, makrela), ale aj v rastlinách (ľanové semienka, vlašské orechy, sójové bôby, sójový a repkový olej, morské riasy). Sú to jedny z najlepších tukov, ktoré môžete zaradiť do svojho jedálnička. Vzhľadom k tomu, že si ich naše telo nedokáže produkovať samo, musíme mu tieto esenciálne mastné kyseliny dodať cez potravinové zdroje. Okrem iného Vás ochránia pred srdcovo-cievnymi chorobami, Alzheimerom, vznikom aterosklerózy a podporujú tiež tvorbu protizápalových látok v tele.  

 
Viac

Krása

Trénerka

Ivana Ferenc (Čepčeková) Profesionálna osobná trénerka vo fitnes a kulturistike, inštruktor bosu a cvičenia v tehotenstve, poradca pre športovú výživu, absolventka doktorandského štúdia na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského.

Ivana Ferenc

Fit recepty

Kapusta obsahuje vysoký podiel vlákniny a vitamínu C. Okrem toho je bohatá na vitamín B6, vitamín A, kyselinu listovú, draslík, mangán, Tiamín, vápnik, železo a horčík.  


Oznamy

 

Posledné pridané články

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x